Časté dotazy

Lze zamontovat ventilátor k libovolnému konvektoru?

Konvektory patří mezi populární topidla. Také jste si je pořídili, ale trápí vás hlučným chod, nebo slabý výkon? Potom vás zřejmě bude zajímat, zda lze ventilátor Elsymco zamontovat i k vašemu stávajícímu konvektoru.

Naše ventilátory Elsymco, jsou určeny jak pro konvektory s nevyhovujícím ventilátorem, tak i pro konvektory bez ventilátoru, kam je lze snadno zabudovat. Vybírat můžete z řady modelů, lišících se rozměry, připojením, napájením i řízením otáček motoru, proto není žádný problém najít řešení pro konvektory od různých výrobců.

Zvažujete-li výměnu vašich stávajících ventilátorů, nebo byste rádi váš konvektor osadili našim ventilátorem, kontaktujte nás! Rádi s vámi osobně projednáme možnost instalace.

O kolik procent lze zvýšit výkon konvektoru?

Přidáním výkonného ventilátoru Elsymco ke konvektoru bez ventilátoru přidá až 500 % tepleného výkonu. A jak je tomu u konvektorů s nevhodným ventilátorem? U tohoto typu konvektorů umí ventilátory zvýšit tepelný výkon až o 50 až 200 %. Ventilátory vás potěší také svou nízkou spotřebou, která je dokonce nižší, než u vypnuté televize v pohotovostním režimu.

Zvýší výkon vašeho konvektoru

Konvektory jsou moderní topidla, která se dnes často využívají v nejrůznějších interiérech. Máte-li konvektor, který nezvládá vytopit celou místnost, máme pro vás řešení. Naše ventilátory pro konvektory umí váš problém okamžitě vyřešit a zajistí optimální fungování vašeho otopného systému.

Nebude ventilátor ke konvektoru hlasitý?

Revoluční novinka ve zvýšení výkonu a snížení hluku konvektorů jsou ventilátory ke konvektorům Elsymco. To, že nic neuslyšíte, neznamená, že je ventilátor vypnutý! Všechny nabízené modely ventilátorů jsou poháněny velmi tichým a výkonným motorem, který neruší hlukem ani při maximálních otáčkách. Jedná se o velice tiché ventilátory, s deklarovanou hladinou hluku jen 22 dbA při nejnižších otáčkách a 38 dbA při jejich maximálním výkonu.

Hluk již víc nebude problém.

Konvektory dnes nacházejí stále větší uplatnění, jak ve veřejných stavbách, tak i v rodinných domech. Proto je jedním z důležitých požadavků, které jsou na ně kladeny, maximální omezení hladiny hluku, které nenarušuje pohodlné užívání domácností.

Jak funguje aktivátor otopného tělesa

Trápí vás špatně fungující otopná soustava? Chcete-li ušetřit za vytápění a zoptimalizovat váš otopný systém? Zjistěte více o našich aktivátorech!

Rozlučte se se studeným vzduchem u podlahy.

Aktivátor nasává chladnější vzduch od podlahy a fouká ho směrem na otopné těleso. Díky tomu dochází v místnosti k cirkulaci vzduchu, což eliminuje studený vzduch u podlahy a teplý vzduch u stropu.

Výrazně zvyšuje účinnost vytápění.

Výkon radiátoru se s aktivátorem zvýší až o 50 – 100%. Vaše pasivní topné těleso přetváří na aktivní konvertor, doba vytopení se sníží tak 2 krát až 3 krát. Lepší tepelná pohoda není jediným přínosem, které aktivátory nabízí. Přidáním filtru získáte čističku vzduchu s kapacitou až 3m3 za minutu/1metr délky aktivátoru. V horkých letních dnech může nahradit klasický ventilátor.

Je nutné dělat stavební úpravy při montáži aktivátoru?

Aktivátory, které jsou vhodné ke všem zdrojům sálavého tepla, jsou účinné, tiché a úsporné. Při jejich samotné instalaci nejsou zapotřebí žádné stavební úpravy. Montáž našeho aktivátoru je naprosto snadná a intuitivní. Instalaci většinou zvládne každý, nepotřebujete platit žádné drahé techniky.

Jednoduchá montáž aktivátoru

Řadu klientů před pořízením aktivátoru zajímá složitost jejich instalace a potřeba případných stavebních úprav.

Velmi jednoduchou instalaci zvládne i naprostý laik. Při dodávce aktivátoru dostanete vše, co je k jeho instalaci zapotřebí. Balení obsahuje napájení i tepelný snímač. S konkrétní montáží vám samozřejmě v případě potřeby ochotně poradí naši zkušení technici.