Úspora energie

Úspora energie

Většina z nás stále platí zbytečně vysoké náklady za teplo. Vyhřátí domova dokáže nemile zasáhnout rodinný rozpočet, často jen proto, že je špatně navržená otopná soustava. Otopná soustava ohřívá vzduch a ten pak stoupá vzhůru. Chladný vzduch se drží u podlahy, zatímco teplejší lehčí vzduch stoupá vzhůru a ohřívá především strop. Ve vytápěné místnosti bez pohybu vzduchu se tak tvoří teplotní vrstvy.

Aktivátor pro otopná tělesa

Aktivátor zajistí rychlé a efektivní vytápění místnosti tím, že poskytuje nucenou cirkulaci vzduchu. Nasává chladný vzduch od podlahy a přes otopné těleso jej vyfukuje směrem nahoru. Způsobuje cirkulaci vzduchu, teplotní vrstvy se přirozeně promíchávají a doba vytopení se sníží 2 krát až 3 krát v porovnání s pasivním vytápěním. Průměrné zvýšení výkonu deskového radiátoru je 50 – 100 %. Výše úspory záleží na ceně tepla, vašich zvycích a na tepelných mostech v domácnosti, ale dosahuje na jednu místnost 600 až 2000 Kč ročně.

Ventilátor pro konvektory

Ventilátor pro konvektory zajišťují inteligentní cirkulaci vzduchu a vyrovnávání teplota v celé místnosti. Ventilátory umí přidat až 500 % tepelného výkonu konvektorům bez ventilátoru. Konvektorům s nevhodným ventilátorem zajistí zvýšení výkonu o 50-200 %. To vše za spotřebu elektrické energie, která je nižší než má vypnutá televize!